Sanktuarium La Salette - Francja (2016) Sanktuarium La Salette - Francja (2016) Stanisław Jakieła
02 październik

Lubatowskie piegrzymowanie po Sanktuariach Europy Zachodniej - Francja, Hiszpania, Włochy, Słowenia

Napisał 

Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymowania głównie na Jasną Górę, często pieszo. Wikariusz Lubatowskiej Parafii ks. Grzegorz Kolano zorganizował pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych Europy Zachodniej w dniach od 5 do 14 sierpnia 2016 roku.

sj piel 275 aTrasa pielgrzymki wiodła z Lubatowej do La Salette położonego w francuskich Alpach – miejscu objawień Matki Bożej (Płaczącej) w 1846 r. dwojgu pastuszkom: 15- letniej Melanii Calavit i 11 letniemu Maksyminowi Girard a następnie do znanego na świecie ośrodka kultu Maryjnego – Lourdes ,położonego u podnóża Pirenejów, gdzie 11 lutego 1858 r przy grocie masabielskiej 14- to letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża przedstawiając się „Jestem Niepokalane Poczęcie”sj piel 311
Byliśmy także w domu Państwa Soubirous, gdzie urodziła się święta Bernadeta. Mszę św Ksiądz Grzegorz sprawował dla nas w grocie objawień Matki Bożej. Uczestniczyliśmy także wieczorem w różańcowej procesji światła. Podczas pielgrzymki był także czas na krótki odpoczynek nad morzem w hiszpańskim kurorcie Floret de Mar w prowincji Girona na Costa Brava w Katalonii. Zobaczyliśmy także średniowieczną bazę piratów morza śródziemnego. Wieczorem 9 sierpnia mogliśmy podziwiać występy artystów w spektaklu flamenco.
10 sierpnia to dzień spotkania z Matką Bożą w Montserrat w klasztorze benedyktyńskim położonym w masywie górskim Montserrat w Katalonii znany z kultu Matki Bożej tzw „Czarnulki”. Msza Św w kaplicy „anielskiej” i „spojrzenie” na Matkę Bożą jako Bramę Niebios.
Sanktuarium Montserrat usytuowane jest w zlepiańcowych formacjach skalnych. Jest to bardzo ważny ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii.sj piel 330
12 sierpnia to spotkanie z Świętym z Padwy. Eucharystia i powierzenie się opiece Świętemu Antoniemu a także zawierzeniu Jego wstawiennictwu próśb i intencji, które nosimy w sercu i naszych znajomych , którzy o to prosili.
W drodze do Padwy wstąpiliśmy na kilka godzin do Werony 13 sierpnia zwiedzaliśmy słoweńską jaskinię Postojna mającą blisko 20km podziemnych sal i korytarzy. To przepiękne dzieło natury było niejako na zakończenie naszego radosnego i modlitewnego pielgrzymowania, jeszcze tylko obiadokolacja na Węgrzech w drodze powrotnej i w niedzielę 14 sierpnia znowu jesteśmy pod naszym parafialnym kościołem w Lubatowej.W roku Miłosierdzia ważnym elementem podczas tej pielgrzymki było także przejście przez bramę miłosierdzia w sanktuariach po których wiódł szlak naszej pielgrzymki.
Nasze życie to ciągłe pielgrzymowanie.

Zobacz: Fotogaleria

 

Czytany 2426 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 02 październik 2016 20:43
Oceń ten artykuł
(101 głosów)
Zaloguj się, by skomentować