Aktualności

Realizujemy wyzwania i plany dla lepszej przyszłości naszej i nowych pokoleń

14.11.2023

siedziba-tml-1.jpg
siedziba-tml-2.jpg
siedziba-tml-7.jpg
siedziba-tml-5.jpg

W ramach dofinansowania działań z Programu Rządowego Infrastruktura kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury Towarzystwo Miłośników Lubatowej realizuje projekt pn. Utworzenie świetlicy kultury w Lubatowej wraz z zapleczem – etap 1.
Celem zadania jest przeprowadzenie prac remontowych (etap 1) w celu utworzenia świetlicy kultury w miejscowości Lubatowa wraz z zapleczem.


Ważnym zadaniem było wykonanie termomodernizacji budynku polegającej na ociepleniu ścian zewnętrznych. Nowa elewacja nie tylko  zabezpiecza budynek przed działaniem skrajnych temperatur oraz przeciwdziała utracie ciepła z wnętrza budynku, ale w znacznym stopniu poprawiła jego estetykę.
Zakładamy, że termomodernizacja budynku zmniejszy zużycie energii, poprawi komfort użytkowania obiektu, zapewniając odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach.


W ramach projektu wykonywane są także prace remontowe wewnątrz budynku.
Powstanie świetlicy przyczyni się do rozwoju ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej. Docelowo świetlica będzie miejscem, gdzie spotykać się będą różne grupy społeczne: dzieci, młodzież, seniorzy, mieszkańcy wsi Lubatowa oraz innych miejscowości gminy. Realizacja projektu umożliwi poprawę prowadzenia działalności kulturalnej i zwiększenie dostępu do oferty kulturalnej.


Dofinansowanie - 149 000,00 zł
Całkowita wartość - 149 000,00 zł

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

 


Powrót