Korona gór

korona-lubatowej-mapa.jpg
tabliczki.jpg
gora-zygmuntowka.jpg

Czy byliście już na szczytach wszystkich gór w Lubatowej?

 

Jeżeli nie, to gorąco zachęcamy. Zdobycie Korony to dobry impuls do rozpoczęcia pieszych wędrówek i zdrowego spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Pomocą będzie opracowana mapa i pliki, które można wgrać do programu np. Google Earth albo ściągnąć aplikację Mapy.Cz, dzięki której dotrze się do wyznaczonego celu, wystarczy wpisać punkt docelowy naszej wędrówki.

Na szczytach znajdziecie tabliczki z oznaczeniem góry i jej poziomu oraz umieszczony w skrzyneczce zeszyt do wpisywania pozdrowień dla kolejnych turystów bądź też informacji z przebiegu trasy, a także wbijecie sobie specjalną pieczątkę upamiętniającą zdobycie danego punktu.Na każdym wzniesieniu możecie podziwiać piękno otaczającej przyrody, wyłożyć się na trawce i odpocząć na łonie natury. Wnikliwy turysta z pewnością dostrzeże, ukrywającą się w lesie czy pośród traw, zwierzynę.

Jeżeli czujesz się na siłach, trasę przemierzysz w około cztery godziny, zdobywając wszystkie szczyty. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy dasz radę, możesz się sprawdzić, wchodząc na jeden lub dwa szczyty. To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała Twoja trasa.

 

W ramach realizacji projektu  „W poszukiwaniu szczęścia” w 2020 rokupowstałnowy produkt turystyczny w miejscowości Lubatowa pod nazwą „Korona Lubatowej”. Składa się z 6 najwyższych szczytów zlokalizowanych w miejscowości Lubatowa.

Do „Korony Lubatowej” zaliczamy:

  1. Góra Zygmuntówka – 504 m n.p.m.
  2. Góra Zadnia – 530 m n.p.m.
  3. Żabia Góra– 550 m n.p.m.
  4. Kaniów Dział - 550 m n.p.m.
  5. Srokacki Dział 580 m n.p.m.
  6. Góra Ambrowska (Popowa Polana) – 638 m n.p.m.

 

Wyznaczenie szczytów i opracowanie map dojścia do nich, to początek naszych działań. Docelowo chcemy, by na szczytach powstały wiaty, gdzie turysta będzie miał możliwość odpocząć, posłuchać dźwięków przyrody i podziwiać piękno krajobrazu.

Mamy mnóstwo pomysłów, które wymagają jednak czasu w ich realizacji i rąk do pomocy.Czekamy również na propozycje od Was. Może znajdzie się ktoś, kto chciałby wesprzeć nas w tych działaniach. Jeśli chcesz nam pokazać swoje umiejętności i dobre chęci, serdecznie zapraszamy.

 

Lubatowska młodzież działa! A my jej pomagamy.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „W poszukiwaniu Szczęścia”.

 

Korona Lubatowej - plik GPX

 

Korona Lubatowej - plik KML