Aktualności

Uroczyste podsumowanie projektu „W poszukiwaniu Szczęścia”

27.09.2020

MAPA
MAPA

W dniu 25 września młodzież uczestnicząca w projekcie „W poszukiwaniu Szczęścia” dokonała oficjalnego zamknięcia i podsumowania projektu. W podsumowaniu uczestniczyli obok uczestników projektu zaproszeni goście.
Towarzystwo Miłośników Lubatowej miało przyjemność być patronem tego przedsięwzięcia. Jest nam z tego powodu bardzo miło, szczególnie dlatego, że utworzenie korony gór naszej miejscowości w tym roku właśnie, wpisuje się idealnie w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, który wędrując po naszym Beskidzie Niskim (i naszej miejscowości przecież!) i po Bieszczadach, ciągle powtarzał: „ Pilnujcie mi tych szlaków!”. Ta korona gór to swoisty dar naszej młodzieży, tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Lubatowej, dla uczczenia jego pamięci. Co więcej, z tych szczytów widać nasz kościół parafialny, który w tym roku również obchodzi swoją setną rocznicę konsekracji. 
Serdecznie gratulujemy młodzieży tak owocnego udziału w projekcie oraz dziękujemy pani Joli Ziębie za opiekę i poświecenie dla swoich wychowanków. Życzymy Wam, żebyście zawsze mieli głowy pełne pomysłów i żebyście znajdowali ludzi, którzy pomogą Wam je zrealizować!

 

Projektu „W poszukiwaniu Szczęścia” został dofinansowany w Ogólnopolskim Konkursie Granatowym "Równać Szanse 2019" w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, na wniosek TML. Kwota dofinansowania to 34 000 zł. Celem projektu było wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie, rozwijanie ich kompetencji społecznych – umiejętności tego, co może im sprzyjać, skutecznego planowania, umiejętności zjednywania sobie innych, umacnianie wiary we własne siły. Tematem przewodnim projektu był szczyt – góra. Aby do niego dotrzeć należy pokonać określone szlaki – ścieżki wyzwań. Włożony w ten proces wysiłek i praca zostanie zrekompensowana i nagrodzona przez osiągnięcie celu. Projekt realizowany był w obrębie miejscowości Lubatowa. Głównym jego celem było także pokazanie walorów naszej miejscowości.


Powrót