Aktualności

W poszukiwaniu Szczęścia - kolejny projekt realizowany przez młodzież z Lubatowej

25.03.2020

img-20191024-224407-easy-resize-com.jpg
e44a6f32e15cb53ee479b2697e759e2e-l-easy-resize.jpg
img-20191024-101904-easy-resize-com.jpg

Lubatowska młodzież działa! 25-osobowa grupa młodzieży z Lubatowej realizuje projektu „W poszukiwaniu Szczęścia”. Projekt został dofinansowany w Ogólnopolskim Konkursie Granatowym "Równać Szanse 2019" w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, na wniosek TML. Kwota dofinansowania to 34 000 zł. Celem projektu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie, rozwijanie ich kompetencji społecznych – umiejętności tego, co może im sprzyjać, skutecznego planowania, umiejętności zjednywania sobie innych, umacnianie wiary we własne siły. Tematem przewodnim projektu jest szczyt – góra. Aby do niego dotrzeć należy pokonać określone szlaki – ścieżki wyzwań. Włożony w ten proces wysiłek i praca zostanie zrekompensowana i nagrodzona przez osiągnięcie celu. Projekt realizowany będzie w obrębie miejscowości Lubatowa. Głównym jego celem jest pokazanie walorów naszej miejscowości. Zadania, z którymi młodzi już się zmierzyli, to:

  • zdobycie oraz wyznaczenie 6 wzniesień naszego terenu
  • zaprojektowanie karty i pieczęci potwierdzających zdobycie danego szczytu
  • obecność młodzieży na sesji Rady Gminy
  • wizyta u Pani Sołtys w celu reklamowania realizowanego projektu

Projekt oprócz swej głównej myśli promowania wsi Lubatowa, ma na celu także zapewnienia rozrywki  młodym ludziom. Zabawa przez nabywanie nowych doświadczeń oraz umiejętności prowadzi do lepszego poznawania otoczenia. Do zrealizowanych atrakcji należą:

  • wspólne przygotowanie pizzy
  • pieczenie ciasteczek
  • nocleg w szkole
  • zorganizowanie spotkania-wymiany z inną grupą realizującą podobny projekt

Wszystkie podjęte działania były głównym czynnikiem wpływającym na integrację członków grupy. Nauczyły ich tego, jak ważne jest posiadanie umiejętności pracy w zespole oraz dogadywania się z innymi ludźmi. Ale to jeszcze nie koniec! W planach naszej ambitnej grupy są nadal:

  • montaż tablicy informacyjnej zawierającej wszystkie najważniejsze punkty naszej miejscowości
  • nakręcenie filmiku pt. ,,Lubatowa -cztery pory roku”

 

Zapraszamy na stronę na Facebooku „W Poszukiwaniu Szczęścia Lubatowa”, gdzie uczestnicy projektu relacjonują bieżące realizacje swoich zadań oraz na naszego Instagrama w.poszukiwaniu.szczescia_ gdzie również pojawiają się ciekawe posty z naszych spotkań, wyzwań i nie tylko.

 


Powrót